fbpx

Dedikerte, ivrige og lojale elever

Nå har vi snart gjennomført 6 «normale» uker dette høst-semesteret. Det føles utrolig bra! Vi rører rundt i danse-teknikk, kunstnerisk utvikling og ikke minst personlige og emosjonelle utfordringer om dagen, det er slitsomme dager på en usedvanlig god måte. Time for time tar vi livet tilbake, det sure, det salte og det søte.

Idag er ukens blogginnlegg en ekstra shot-out til to av våre elever, Estelle og Elise. Disse fine folka danser i vårt Dancespace CompanY. De har vært elever ved Dancespace mange år, de startet i sin tid med musikal-klasser hos oss. Nå har vi dessverre ikke musikal på klasseplanen ved Dancespace lenger, men heldigvis har vi ennå disse to jentene med likevel. De danser mange andre stiler, nærmest alle vil jeg si. De er, som så mange av våre elever både dyktige og talentfulle begge to. Ivrige og engasjerte, i undervisningen og utenfor studio. Jentene er fine venner for hverandre og for mange av de andre elevene ved vårt studio. En ting som skiller disse to fra de fleste andre ved Dancespace er at de kommer ikke fra lokalmiljøet vårt, de har relativt lang reisevei for å komme til oss på Ryen/Ekeberg flere dager i uken. Og likevel har de vært lojale elever over veldig mange år. En siste ting jeg vil fortelle om Estelle og Elise er at de også har bakgrunn fra teater. Jeg tenker at nettopp det er den umiddelbare grunnen til at de begge har en helt vanvittig formidlingsevne i dansen sin. Enten det skal være humoristisk eller dypt tragisk så setter disse to jentene fulltreffer hver gang. Jeg, og pedagogene med meg, er dypt takknemlig for å få tilbringe masse tid hver eneste uke med disse finingene. Estelle og Elise, tusen takk!!!

Minner til slutt om at det i uke 40 er høstferie-stengt ved Dancespace. Nyt uken, hvor enn det skal foregå. Dream Big!


Categories: Dancespace